Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Pamje nga takimi Kurti – Escobar

  FrontOnline
  4 ditë më parë

  Një ditë para se Kryeministri Kurti të takohet me presidentin serb, Aleksandër Vuciqin në Ohër, e ka pritur në zyrë emisarin amerikan, Gabriel Escobar.

  Escobar, pas takimeve që i pati mbrëmë me krerët opozitarë dhe sot në mëngjes me Presidenten Vjosa Osmani dhe Kryeparlamentarin Glauk Konjufca, i ka përmbyllur vizitat të Zyra e Kurtit.

  Emisari amerikan, gjatë deklarimeve të sotme për media, ka thënë se pret lajme të mira nga Ohri.

  Ai ka thënë se SHBA-ja është mbështetësja më e madhe e Kosovës në botë dhe si e tillë ka qëllim që propozimi evropian të funskionojë për Kosovën, por edhe për rajonin. /Front Online

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Drejtori i të ashtuquajturës zyra serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i është kundërpërgjigjur deklaratës së kryeministrit të vendit,...
  Lajme21 Mars 2023
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar sot një bisedë përmbajtësore me Presidentin e Shtetit të Izraelit, Isaac Herzog si...
  Lajme21 Mars 2023
  Gjeneral Brigade, Joachim Hoppe, drejtor i ekipit këshillues dhe ndërlidhës të NATO-s (NALT) në Ministrinë e Mbrojtjes dhe Forcën e Sigurisë së...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kërkohet ndihmë për shërim të Gazmend Malokut nga Juniku. Sipas familjarëve të tij, Gazmendi është ne gjendje të rëndë shëndetësore në Turqi,...
  Lajme21 Mars 2023
  Emisari i BE-së për dialogun me Serbinë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar një takim me kryetaren e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq,...
  Lajme21 Mars 2023
  Deputeti i Vetëvendosjes, Fatmir Humolli, ka thënë se që nga dita e nesërme ai do të jetë deputet i pavarur në Kuvendin...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Në moshën 56-vjeçare ka ndërruar jetë në Londër aktori anglez Paul Grant, i cili ka luajtur në filmat Star Wars dhe Harry...
  Kronika21 Mars 2023
  Një person në Lipjan është shoqëruar në polici pasi i janë sekuestruar substance narkotike. Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës. ”Policia e...
  Lajme21 Mars 2023
  Me moton “Pyje të shëndetshme për njerëz të shëndetshëm” sot në Parkun e Gërmisë në Prishtinë u shënua Dita Ndërkombëtare e Pyjeve....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.