×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Palmer takohet sot me Vuçiqin, diskutojnë për çështjen e Kosovës

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Beograd me të dërguarin special të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin perëndimor, Mattheëw Palmer.

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Beograd me të dërguarin special të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin perëndimor, Mattheëw Palmer, raporton “Tanjug”

  Kjo do të jetë një mundësi për të diskutuar për qëndrimet e të dyja palëve në lidhje me dy temat kryesore të cilat zyrtari i lartë amerikan i përmendi në vizitën e tij të fundit në Prishtinë: “njohje” ose “sanksione”.

  E para – njohja – është kusht pa të cilin Serbia kurrë nuk do të hyjë në Bashkimin Evropian.

  Madje, në citimin e deklaratës së tij ka qenë formulimi: “pa zgjidhje të problemit me Kosovën”.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.