×
 • Hulumtime
 • Hulumtime

  Pal Lekaj në fund të mandatit shpall konkurs të madh për punësime dhe avancime (Dokument)

  FrontOnline
  13 Shtator 2019

  Ministri në largim i Infrastrukturës dhe Transportit (MIT), Pal Lekaj, ka shpallur sot një konkurs të madh në institucionin që e drejton, ndonëse kryeministri Ramush Haradinaj ka dy muaj që ka dhënë dorëheqje dhe vendi do të shkoj në zgjedhje të parakohshme parlamentare pas tri javëve, përkatësisht më 6 tetor 2019, raporton Portali “Front Online”.

  Lekaj, sipas konkursit të publikuar në faqen e MIT, ka shpallë konkurs për 19 pozita të reja dhe 3 avancime, përfshirë këtu: Zyrtar për ndërtimtari, zyrtar i lartë për çështje pronësore, menaxher regjional, inspektor i transportit rrugor, inspektor i infrastrukturës rrugore, avancim për udhëheqës të divizionit për komunikim me publikun, avancim për udhëheqës të divizionit për hartimin dhe harmonizimin e legjislacionit, avancim për udhëheqës të divizionit të inspektimit të infrastrukturës rrugore, zyrtar të lartë për prokurim, zyrtar i prokurimit (jo i karrierës), zyrtar administrativ në departamentin e Inspektimit, udhëheqës i divizionit për përgatitjen e testeve për patentshofer, konkurs për auditor të brendshëm dhe konkurs për asistent administrativ.

  Përpos që në këtë konkurs ka shumë gabime gjuhësore, punësimet që planifikohet në fund të mandatit të ministrit Pal Lekaj vlerësohen si politike dhe me qëllim të përfitimit të votave në zgjedhjet e 6 tetorit.

  Përndryshe, Pal Lekaj është i shtati në listën për deputetë të koalicionit AAK-PSD.

  Portali “Front Online” poashtu sot gjatë ditës ka raportuar për një vendim, të cilin me 29 gusht të këtij viti e ka nënshkruar Pal Lekaj, me të cilin obligohet matja e gazrave për mjetet rrugore të regjistruara, që klasifikohen jo me lartë se niveli EURO 5 për gazra dalëse nga data 1 shtator 2019. Një vendim i tillë po konsiderohet e favorshëm financiarisht për kompaninë  “Eurolab”, e cila udhëhiqet nga familja Devolli.

  /Front Online/

   

   

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Hulumtime05 Shtator 2023
  Një tjetër veturë luksoze e tipit “Audi A7”, që dikur ishte në pronësi në Hysri Peqanit (Burdushit), i është dhënë për shfrytëzim...
  Hulumtime05 Shtator 2023
  Tri vetura iu konfiskuan nga shteti. Një xhip Range Rover, një Renault Megane RFB dhe një Audi A7 janë veturat luksoze që...
  Hulumtime16 Gusht 2023
  Zyrtarët shtetërorë po e rrisin luksin nga viti në vit nën udhëheqjen e Albin Kurtit, ndonëse ky i fundit e kishte premtuar...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Historiani Jusuf Buxhovi në një rrëfim për Front Online ka folur për kohën e para shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, ndarjen e...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Në festën e 28 Nëntorit, është inauguruar në qendër të Gjilanit, shtatorja e tribunit të kombit, Ramiz Cërnica. Nën përkujdesjen e kryetarit...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të bëjë homazhë në Kompleksin Memorial ‘’Adem Jashari’’ në Prekaz në orën 18:30. “Kryeministri i...
  Sport28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Front TV28 Nëntor 2023
  28 Nëntori, datë historike për shqiptarët. Kjo ditë kremtohet në çdo vend ku ka popull që fletë gjuhën shqipe. Dita e Pavarësisë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.