[wp-story]

Lajme

Pacolli tregon se si e kalon Thaçi një ditë në Hagë

Pacolli tregon se si e kalon Thaçi një ditë në Hagë
22:58 | 24 Janar 2021

Kreu i ARK-së, Behgjet Pacolli ka treguar se si e kalon ish-presidenti Hashim Thaçi një ditë në Hagë.

Pacolli ka treguar se ka pasur biseda telefonike me të dhe ka treguar se si ish-presidenti dhe ish-udhëheqësi i UÇK-së e kalon kohen atje.

“Po, i kam pas dy telefonata me të. Kemi bisedu normalisht dhe asgjë. Nuk kam pas asnjë shenjë që ai vuan atje. Bën jetë normale, lexon. Ka qasje në internet. Zotëri  Thaçi është shumë i qetë dhe drejtësia do të triumfojë”, ka thënë Pacolli për lajmi.net.

Por i pyetur se çfarë mendimi ka ish-presidenti për zgjedhjet dhe për aktualitetin në Kosovë, Pacolli tha se Thaçi nuk flet asgjë për politikë.

“Zotëri Thaçi nuk flet për zgjedhjet, nuk flet për politikën”, tregoi Pacolli.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera