Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Pacolli: Kurti manipuloi dhe mashtroi për të ardhur në pushtet

  FrontOnline
  29 Mars 2023

  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka kritikuar kryeministrin Kurti për qëndrimet e tij karshi politikës.

  Pacolli tha për Front Online se transformimi i Kurtit kundrejt Asociacionit, është manipulim.

  “Kurti ka ndryshuar qëndrimet e tij për të mbetur në pushtet. Ai e di që nuk mund të jesh kryeministër i Kosovës dhe të dalësh kundër aleatëve të vendit. Thelbi i politikës së tij ka qenë mashtrimi dhe manipulimi për të ardhur në pushtet dhe transformimi i tij politik tani kundrejt Asociacionit, dialogut por edhe ndaj statusit të veçantë për Kishën Ortodokse Serbe”, deklaroi Pacolli për Front Online.

  Pacolli për marrëveshjen në Ohër: Është në dëm të Kosovës, koston do ta paguajmë më vonë

   

  COMODITA, aset kontribues në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë që pandëshkueshmëria e kriminelëve në zonën e veriut të Kosovës ka përfunduar. Sipas...
  Lajme02 Qershor 2023
  Mot pothuajse të ngjashëm pritet të kemi edhe gjatë dy ditëve të fundjavës. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se në...
  Lajme02 Qershor 2023
  Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, gjenerali Milan Mojsiloviq, ka vizituar një pjesë të Forcave të Armatosura...
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministria e Punëve të Brendshme ka publikuar të premten bilancin e deritashëm të sulmeve gjatë protestave të dhunshme të ditëve të fundit,...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kërkesa e faktorit ndërkombëtar për zgjedhje të reja në katër komunat në veri të vendit po shihet si spontante dhe e pastudiuar...
  Lajme02 Qershor 2023
  Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla ka debatuar ashpër me deputeten e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi. Për deklaratën e kësaj të fundit në lidhje...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.