Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  OVL-UÇK pas kërcënimeve të Vuçiq për luftë: Ka ende djem të UÇK-së që i dalin zot Kosovës!

  FrontOnline
  2 vite më parë

  OVL-UÇK ka reaguar me anë të një komunikate për media lidhur me kërcënimet e Vuçiq për fillimin e luftës në Kosovë.

  Në reagimin e tyre thuhet se ka ende djem të UÇK-së që i dalin zot Kosovës dhe e presim me luftë Serbinë.

  Në komunikatën e tyre për media thuhet se udhëheqësit e vendit sot me shumë se kurrë duhet të jenë të bashkuar dhe të mbrojnë interesat e shtetit të Kosovës dhe jo të bëjnë deklarata koti, por t’i kundërpërgjigjen Vuçiqit ashtu siç e meriton.

  Postimi i plotë:

  Reagim

  Organizata e Veteraneve e dalura
  nga Lufta, dhe Shoqata e familjeve te deshmoreve dhe invalideve Dega Kline .

  Pas arrestimeve të krerëve dhe pjestarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Gjykata Speciale, Kosova po kalon një krizë politike, duke parë gjithë këto zhvillime Aleksander Vuçiq e kërcenon shtetin tonë me luftë, Serbia dhe Vuçiq duhet ta dinë se ende ka djem të UÇK-së që i dalin zot Kosovës dhe e presim me luftë Serbinë, lideret dhe udhëheqësit e vendit sot me shumë se kurrë duhet të jenë të bashkuar dhe të mbrojnë interesat e shtetit të Kosovës dhe jo të bëjnë deklarata koti, por t’i kundërpërgjigjen Vuçiqit ashtu siç e meriton dhe të mos anashkalojnë kërcënimin e tij dhe të kërkojnë ndihmë çdo herë nga Nato dhe BE, vetëm pas arrestimit të krerëve dhe pjestarëve të UÇK-së na erdhi ky kërcënim, për klasen politike që janë në krye të shtetit po deklarohen vetë që nuk janë në gjendje të mbrojnë shtetin e Kosovës!

  Hajdin Balaj
  Vesel Berisha
  Bahtije Haliti

   

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar debatin me opozitën në Kuvendin e Kosovës për çështjet e Ohrit. Kurti iu referua fjalimit...
  Lajme23 Mars 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se nuk dëshirojnë ta vazhdojnë debatin në Kuvend pa prezencën e kryeministrit Kurti....
  Lajme23 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë. Sipas njoftimit për media theksohet se pasditen e djeshme në stacionin policor në...
  Të tjera
  Vip23 Mars 2023
  Sot ka filluar muaji i shenjtë i Ramazanit. Urime të shumta lidhur me agjërim sa më të lehtë. Një veprim surprizues e...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë një telefonatë nga Derek Chollet, këshilltari special i sekretatit amerikan Antony Blinken. Siç ka shkruar...
  Lajme23 Mars 2023
  Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj tha se marrëveshja e fundit mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër është “marrëveshja më e keqe” që...
  Lajme23 Mars 2023
  Wurz Design kompani e njohur për projektimin e Qendrave të Trajnimit për Siguri Rrugore, qendra që tashmë i ka ndërtuar në pjesën...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një urdhër-arresti është lëshuar kundër Vladimir Putin nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), që do të thotë se presidenti rus do të arrestohet...
  Lajme23 Mars 2023
  Dragan Kovaçki nga VMRO-DPMNE thotë se para 10 ditëve në Kosovë janë arrestuar agjentë të shërbimit të inteligjencës ushtarake të Maqedonisë. Kovaçki...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.