[wp-story]

Lajme

Osmani takon krerët e Parlamentit Evropian në Bruksel

Osmani takon krerët e Parlamentit Evropian në Bruksel
19:22 | 05 Nëntor 2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosoës po vazhdon viztat zyrtare pas SHBA-ve, në Blegjikë.

Osmani ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme ka takuar zëvendës Presidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Ëieland si dhe Kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme në PE, David McCallister, shkruan Indeksonline.

Sipas njoftimit ata kanë biseduar për rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, për diskutimet lidhur me formimin e Qeverisë së re si dhe për prioritetet që pritet t’i kenë institucionet e reja.

“Sot në Bruksel, kisha kënaqësinë të takoja edhe Zëvendës Presidentin e Parlamentit Evropian, z. Rainer Ëieland si dhe Kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme në PE, z.David McCallister, ku diskutuam për rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, për diskutimet lidhur me formimin e Qeverisë së re si dhe për prioritetet që pritet t’i kenë institucionet e reja”, ka shkruar Osmani.

 

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera