×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani takohet me kryeministren e Danimarkës: Diskutuam për qëllimet tona të përbashkëta në mbrojtje të paqes

  FrontOnline
  11 Korrik 2024

  Presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, në margjinat e Samitit të NATO-s në Washington.

  Ajo tha se me të ka folur për mbrojtjen e paqes dhe sigurisë në Europë.

  “Me Kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, diskutime në margjina të Samitit të NATO-s në Washington D.C., për qëllimet tona të përbashkëta në mbrojtje të paqes e sigurisë në kontinentin tonë”, ka shkruar Osmani.

  Osmani po merr pjesë në aktivitete që mbahen në kuadër të Samitit të NATO-s në Washington, me të cilat shënohet 75 vjetori i kësaj organizate, e që i dedikohen agjendës për Gratë, Paqen dhe Sigurinë.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që s’do të kenë rrymë nesër
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime sot familjen Dehari në fshatin Sllupçan të Kumanovës. I shoqëruar nga ministra...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara thanë se Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në rajonin e Ballkanit Perëndimor, me qëllim që të krijojë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se në margjinat e Samitit të NATO-s është takuar me Sekretarin e ri të Jashtëm...
  Të tjera
  Vip13 Korrik 2024
  Kylie Jenner, e cila do të mbushë 27 vjeç më 10 gusht, ndau lansimin e saj të fundit për linjën e saj...
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti amerikan Joe Biden, filloi fushatën e tij përpara një turme entuziaste në Detroit të premten, duke deklaruar pa mëdyshje: “Unë jam...
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka nisur hetimet lidhur me vdekjen e një 2-vjeçari në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku ishte duke u...
  Kronika13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me therjen me thikë që ka ndodhur mbrëmë në Pejë, në orët e mbrëmjes. Në...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Në Shqipëri moti do të jetë me diell në bregdet, vranësira në zonat malore dhe stuhi lokale. Era do të fryjë me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.