Lajme

Osmani pret në takim nxënësit e disa shkollave të Kosovë

Osmani pret në takim nxënësit e disa shkollave të Kosovë
20:55 | 08 Dhjetor 2022

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka treguar se sot ka pritur në takim nxënësit e moshave nga 8-12 vjeç nga disa shkolla të Kosovës.

Përmes, një postimi në profilin e saj në rrjetin social Facebook, Osmani ka shkruar se në takim ishte diskutuar për librin.

Postimi i saj i plotë:

Në mëngjesin e sotëm kishim një bashkëbisedim fantastik për librin📚me nxënës të moshave 8-12 vjeç nga disa shkolla të Kosovës.

Leximi i librave📚 nxit mendimin kritik te fëmijët, me të cilin ata i qasen problemeve në përpjekje për të gjetur zgjidhje. Sa më shumë lexim librash, e ardhme më e ndritshme për fëmijët tanë dhe për shtetin tonë./Front Online

Edoni largohet nga Big Brother VIP Kosova

Të tjera