[wp-story]

Lajme

Osmani për postin e kryeparlamentares: Kurti nuk mund të më vendosë mua ku të dojë

Osmani për postin e kryeparlamentares: Kurti nuk mund të më vendosë mua ku të dojë
21:01 | 24 Shtator 2019

Kandidatja e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka komentuar në T7, deklaratën e kandidatit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i cili ka thënë se ‘do ta bëjë Vjosa Osmanin kryeparlamentare’.

Osmani thotë se për të është fyerje për të dhe qytetarët nga Kurti të thuhet se do ta vendos si kryeparlamentare.

Ajo tutje thotë se deklarata e kandidatit të VV’së për kryeministër është seksiste për shkak se, sipas Osmanit, Kurti pretendon se mund ta vendos atë kudo vetëm pse është grua.

“Nuk e kam dëgju kurrë z. Kurti duke thënë se filan burri do të vendosi këtu ose do ta bëjë diçka. Kurrë nuk ka thënë për Ramush Haradinajn. Sepse në raport me burra ai mendon se ulët dhe vendos, ndërsa mendon se mua si grua vetëm më vendos diku. Unë ia kam dëshmuar secilit burrë në politikë se të vetmit janë qytetarët që më vendosin”, ka thënë Osmani

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera