Lajme

Osmani: Nekibe Kelmendi dha shembullin e gruas së pathyeshme, nuk u dorëzua asnjëherë

Osmani: Nekibe Kelmendi dha shembullin e gruas së pathyeshme, nuk u dorëzua asnjëherë
11:38 | 19 Qershor 2020

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë homazhe sot tek varri i nënkryetares së LDK-së,  Nekibe Kelmendi, në nëntë vjetorin e ndarjes nga jeta, përcjell Front Online.

“Me përkushtimin e saj të pashoq, me karakterin e urtë por të vendosur, si dhe me qëndresën e hekurt, znj. Kelmendi dha shembullin e gruas së pathyeshme, e cila pavarësisht vështirësive dhe sfidave nuk u dorëzua asnjëher”, ka shkruar mes tjerash Osmani në llogarinë e saj në Facebook.

Osmani ka theksuar se Nekibe Kelmendi është ndër shembujt më të vyer për sjelljen në politikë, sot e kurdo.

Postimi i plotë i Osmanit:

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera