Lajme

Osmani: Këtë vit po bëjmë një hap përpara drejt BE-së, do paraqesim kërkesën për anëtarësim

Osmani: Këtë vit po bëjmë një hap përpara drejt BE-së, do paraqesim kërkesën për anëtarësim
18:13 | 07 Dhjetor 2022

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka shkruar edhe njëherë lidhur me samitin BE-Ballkani Perëndimor që është mbajtur në Tiranë.

Ajo ka treguar edhe mesazhin që dha atje nga Republika e Kosovës.

“E ardhmja evropiane është ambicia jonë. Këtë vit po bëjmë një hap përpara drejt BE-së duke paraqitur kërkesën tonë për anëtarësim”, ka shkruar Osmani.

Sipas, saj si vendi me përmirësimin më të madh në sundimin e ligjit në Evropë, dhe me një rritje historike në renditje për luftën kundër korrupsionit, Kosova kontribuon vazhdimisht drejt paqes, sigurisë dhe forcimit të vlerave të përbashkëta demokratike dhe evropiane.

“Ndërkohë që jemi një hap më afër regjimit pa viza, i inkurajova edhe një herë partnerët tanë evropianë që ky proces të përfundojë dhe të ecim përpara, së bashku. 🇽🇰🇪🇺🇦🇱 “, ka shkruar Osmani./Front Online

KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë

Të tjera