Lajme

Osmani e quan të turpshëm mosvotimin e projektligjit anti-covid, akuzon partitë e koalicionit

Osmani e quan të turpshëm mosvotimin e projektligjit anti-covid, akuzon partitë e koalicionit
09:41 | 10 Korrik 2020

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar përmes llogarisë së saj në Twitter për numrin e madh të të infektuarve me Covid-19 në Kosovë.

Ajo ka akuzuar partitë e koalicionit qeverisës që kanë bllokuar miratimin e prjektligjit anti-covid, i cili sipas saj do të mundësonte zbatimin e duhur dhe të ligjshëm të masave kundër coronavirusit, shkruan Front Online.

Ajo madje e ka quajtur të turpshëm veprimin e tyre.

Postimi i plotës i Osmanit:

​8 persona vdiqën vetëm dje për shkak të #covid19. Megjithatë, Qeveria e KS dhe shumica e partive të koalicionit po bllokojnë miratimin e ligjit anti-covid, i cili do të mundësonte zbatimin e duhur dhe të ligjshëm të masave anticovative. E turpshme!

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera