[wp-story]

Lajme

Osmani bën homazhe te varri i Presidentit Rugova

Osmani bën homazhe te varri i Presidentit Rugova
13:26 | 21 Shtator 2019

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Paqes, të shtunën, nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani ka bërë homazhe tek varri i presidentit Ibrahim Rugova.

“Sot është Dita Ndërkombëtare e Paqes, prandaj ne bëmë homazhe te varri i presidentit historik Ibrahim Rugova, i cili është simbol i paqes, jo vetëm për Kosovën, por për gjithë rajonin dhe gjithë botën”, tha Osmani.

Ajo ka shtuar se Presidenti Rugova bëri gjithçka për shtetin e tij, në radhë të parë për mbrojtjen e popullit në kohë të vështira, por njëkohësisht i tregoi botës sa paqedashës janë kosovarët.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera