[wp-story]

Lajme

Osmani: 30-vjetori i bashkimit të Gjermanisë, model mbrojtjeje vlerash demokratike

Osmani: 30-vjetori i bashkimit të Gjermanisë, model mbrojtjeje vlerash demokratike
09:51 | 03 Tetor 2020

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e ka quajtur 30-vjetorin e bashkimit të të dy Gjermanive frymëzim dhe model për mbrojtjen dhe promovimin e vlerave demokratike. Ajo të shtunën e ka pritur ambasadorin gjerman në Kosovë, Joern Rohde, në nder të ditës së bashkimit të Gjermanisë.

LEXO EDHE : Zemaj “kërcënoi” me gjoba qytetarët që s’i bartin maskat në vetura, por vetë s’e bart në autobus

“Teksa sot gjermanët kremtojnë, ndonëse me sheshe më pak të mbushura , shkaku i pandemisë, ne bashkohemi me ta për të festuar këtë 30 vjetor dhe për të rikonfirmuar përkushtimin për vazhdimësinë e miqësisë dhe lidhjes së fortë mes popullit të Kosovës dhe popullit të Gjermanisë”, ka thënë Osmani.

Sipas saj, tre dekada më parë, Gjermania ishte prijetare në zhvillimin politik e ekonomik sepse gjermanët treguan guximin dhe vendosmërinë për të përqafuar vlerat më sublime të demokracisë.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera