Kronika

Ora policore në Prizren, brenda ditës dhjetë të ndaluar

Ora policore në Prizren, brenda ditës dhjetë të ndaluar
11:01 | 10 Korrik 2020

Policia në Prizren gjatë 24 orëve të fundit ka hasur në dhjetë persona të cilët nuk kanë zbatuar masat e vendosura nga qeveria për kufizim të lëvizjes në kohë pandemie.

Me vendim të prokurorit është iniciuar lënda “mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë” ndaj të gjithë të ndaluarve dhe që të gjithë janë liruar më pas në procedurë të rregullt.

Ora policore prej orës 21:00 deri në 05:00, përveç Prizrenit, ka edhe në Prishtinë, Ferizaj dhe Vushtrri.

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera