Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Operacioni i madh policor në një rrugë të Montrealit – dyshohet për një situatë pengmarrje

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Një operacion i madh policor ishte duke u zhvilluar në Montreal të Kanadasë të premten pasdite në zyrat e kompanisë franceze të lojërave video Ubisoft.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, dyshohet se bëhet fjalë për një pengmarrje të mundshme.

  Policia konfirmoi “angazhimin e madh” të ketë filluar në rreth 1.30 pasdite, por nuk ofroi asnjë detaj ndërsa i nxiti njerëzit të “shmangnin zonën” pranë Bulevardit St-Laurent dhe Rrugës St-Viateur në lagjen Mile-End të Montrealit, afër qendrës së qytetit.

  Imazhet televizive treguan rrugët përreth ndërtesës së vjetër me tulla të rrethuar nga oficerë të armatosur rëndë dhe dhjetëra punëtorë të Ubisoft të cilët duket se ishin barrikaduar në çatinë e tyre.

  “Oficerët e policisë u dërguan në vendin e ngjarjes për t’iu përgjigjur një telefonate në 911”, i tha AFP një zëdhënës i policisë.

  “Informacioni ende nuk është vërtetuar”, tha zyrtari, duke shtuar se “oficerët e specializuar në këtë lloj ndërhyrje aktualisht janë në skenë dhe po kryejnë kontrolle”.

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Recep Tayyip Erdogan ka kandiduar sërish për postin e presidentit në zgjedhjet presidenciale që pritet të mbahen më 14 majit të këtij...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.