×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Operacion në shkallë të gjerë arrestimesh në Mal të Zi

  FrontOnline
  17 Nëntor 2021

  Zëvendëskryeministri Dritan Abazoviq ka konfirmuar sot raportimet në media se është duke u zhvilluar një aksion arrestimi për shkak të shfrytëzimit të paligjshëm të zhavorrit nga Moraça dhe Cijevna.

  Ai njoftoi në Twitter se “disa kompani janë të përfshira, dhe se ato që nuk janë gjetur janë gjithashtu objekt i përpunimit”.

  Mediat raportuan se të paktën dhjetë persona janë arrestuar në një operacion në shkallë të gjerë kundër shfrytëzimit të paligjshëm të zhavorrit nga lumenjtë, kryesisht Moraça dhe Cijevna.

  Mediat theksojnë se policia ka kontrolluar 12 lokacione – kantiere. Me atë rast janë ndaluar disa menaxherë dhe punëtorë që janë gjetur në ato lokacione.

  Sipas njoftimeve të mediave, punëtorët e Montenegro Petrol dhe Per Mara u sollën për një intervistë informative. Policia kontrollonte edhe kompanitë Deva, Cijevna komerc dhe Çelebiç, por ato posedonin dokumente të caktuara që do të kontrollohen. Vlerësimet jozyrtare tregojnë se janë shkaktuar dëme miliona dollarëshe./FrontOnline

   

  Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.