Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Operacion i madh policor në Montreal: Dyshohet se sulmuesit hynë në zyrat e krijuesve të videolojërave, punëtorët ikën në çati

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Një operacion i madh policor ishte duke u zhvilluar në Montreal të Kanadasë të premten pasdite në zyrat e kompanisë franceze të lojërave video Ubisoft.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, dyshohet se bëhet fjalë për një pengmarrje të mundshme.

  Policia konfirmoi “angazhimin e madh” të ketë filluar në rreth 1.30 pasdite, por nuk ofroi asnjë detaj ndërsa i nxiti njerëzit të “shmangnin zonën” pranë Bulevardit St-Laurent dhe Rrugës St-Viateur në lagjen Mile-End të Montrealit, afër qendrës së qytetit.

  Imazhet televizive treguan rrugët përreth ndërtesës së vjetër me tulla të rrethuar nga oficerë të armatosur rëndë dhe dhjetëra punëtorë të Ubisoft të cilët duket se ishin barrikaduar në çatinë e tyre.

  “Oficerët e policisë u dërguan në vendin e ngjarjes për t’iu përgjigjur një telefonate në 911”, i tha AFP një zëdhënës i policisë.

  “Informacioni ende nuk është vërtetuar”, tha zyrtari, duke shtuar se “oficerët e specializuar në këtë lloj ndërhyrje aktualisht janë në skenë dhe po kryejnë kontrolle”.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.