×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  OBSH nis evakuimin e tre spitaleve në Gaza

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Tre spitale në Gaza, të rrethuar nga Izraeli, kanë kërkuar ndihmë për evakuimin e pacientëve dhe ky proces është duke u zhvilluar, tha sot një zëdhënës i Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

  Zëdhënësi i OBSH-së, Christian Lindmaier tha se tre spitalet janë Al Shifa, nga i cili tashmë janë shpëtuar 28 foshnja, spitali Indonezian dhe spitali Al Ahli./FrontOnline/

  Black Friday në NimiTV | 13 muaj abonim për vetëm 6€ muaji
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Jugu i Gjermanisë ka nisur të këndellet pas borës së parë të madhe në këtë sezon. Aeroporti i Mynihut i ka rikthyer...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Ambasadorja Lendita Haxhitasim së bashku me kryetarin e Komunës së Tolentino në Rajonin Marche, Mauro Sclavi Sindaco, si dhe presidentin e shoqatës...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Dhjetëra fluturime janë anuluar në aeroportin “Schiphol” të Amsterdamit të dielën. Kjo për shkak të reshjeve të borës që pritet të arrijnë...
  Të tjera
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero ka bërë një bisedë me Blerandon. Ai i ka thënë disa këshilla atij, teksa të...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Në sfidën  e kapiten për këtë javë, banorët e Big Brother VIP Kosova kanë qenë të ndarë në dy grupe. Secili prej...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Momente shumë të veçanta kanë ndodhur brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova. Aty kanë hyrë disa personazhe me maskota, të cilët...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e rinj të Big Brother VIP Kosova, Mirdoni dhe Ardi kanë biseduar sërish me Shqipen. Ka qenë Mirdoni ai që i...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blerando i ka dhënë një këshillë banorit të ri, Mirdonit. Ai i ka thënë që të mos e shikojë Lindën, sepse del...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Derisa Blerando po qëndronte tek lavanderia, aty ka shkuar Shqipja. Ajo i ka thënë se duhet që Blerando t’i kërkojë falje, derisa...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.