[wp-story]

Bota/Rajoni

OBSH: Ka rritje drastike të numrit të rasteve me Covid-19 në Afrikë

OBSH: Ka rritje drastike të numrit të rasteve me Covid-19 në Afrikë
15:32 | 28 Maj 2020

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka njoftuar se në Afrikë po regjistrohen rritje drastike të numrit të të infektuarve me koronavirus.

Matshidiso Motei, drejtor regjional për Afrikë është shprehur: “Ka marrë kohë 36 ditë që numri të shkonte në një mijë, dhe 62 ditë që të kalonte në 100 mijë raste. Tani jemi në mbi 100 mijë.

Ai ka thënë se rastet janë trefishuar në pesë shtete dhe janë dyfishuar në dhjetë prej tyre, duke shtuar se shumica e vendeve ende ka më pak se një mijë të infektuar.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera