Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  “Nxehet” Bekë Berisha, ju thotë deputetëve: Nalnu, unë po flas këtu

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni sot ka raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes.

  Debati më i nxehtë mes ministrit dhe anëtarëve të komisionit u bë lidhur me shërbimin ushtarak që ishte propozuar nga Albin Kurti, në prezantimin e programit qeveritar.

  Ky debat ngjalli polemika mes deputetëve të PDK-së, Ganimete Musliu e Elmi Reçica me ministrin Quni.

  Ndërsa deputeti Reçica tha se i ka edhe dy petje t’ia prashtroi ministrit Quni, reagoi deputeti i AAK-së Bekë Berisha i cili kishte folur deri në atë moment më së paku në komision.

  I “mërzitur” me pritjen e gjatë, Berisha “shpërtheu” duke thënë se fjalën merr ai.

  “Dy pyetje ty (Elmi Reçicës) ka 30 minuta edhe dy sahat qetu jesim edhe kryesisht janë një parë fjalë që jam ka i ngoj qe tre sahat. Jo nalu, po flas unë pak qetu”, tha Berisha.

  Pas kësaj deputeti i PDK-së, Reçica buzëqeshi por jo vetëm ai por edhe nga anëtarë tjerë të komisionit.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.