×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Numri i rasteve aktive me COVID-19 në komunat e Maqedonisë së Veriut

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Nga 134 persona të diagnostikuar me COVID-19 nga testimet në 24 orët e fundit, 97 raste janë në Shkup. Sipas statistikës së Ministrisë së Shëndetësisë, kryeqyteti deri tani ka 1995 raste pozitiv, ndërsa aktiv janë 1323.

  Midis komunave të Shkupit edhe ato që gravitojnë në kryeqytet, numër më të madh të rasteve aktive me virusin COVID-19 ka në Çair – 302.

  E dyta sipas numrit të rasteve aktive është Komuna e Aerodromit me 118 raste, komuna në të cilat ka mbi njëqind të infektuar për momentin janë edhe Buteli me 110 raste, Qendra me 105 dhe Gazi Baba me 104 raste.

  Pas Shkupit komuna me më shumë raste aktive është Tetova me 261, ndërsa më pas Kumanova me 207.

  Në Strugë ka 60 raste aktive, në Ohër 55, Prilep 18, Shtip 202, Gostivar 44, ndërsa në Kërçovë janë 3. Rritje të rasteve ditëve të fundit janë shënuar edhe në Resnjë, ku për momentin ka 31 raste aktive.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.