×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Nuk pranoi të vendoste maskën, pasagjeri zbritet nga avioni

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Një pasagjer i quajtur Brandon Straka, ka refuzuar të vendoste maskë fytyre brenda një avioni të kompanisë American Airlines. Pas këmbënguljes së tij për të mos e vendosur maskën, atij iu kërkua të largohej nga avioni.

  Askush nuk mund të udhëtojë me avion nëse nuk i respekton masat e marra kundër përhapjes së koronavirusit.

  Ky është incidenti i parë i këtij lloji pasi linjat ajrore njoftuan masat që duhen zbatuar rreptësisht, përfshirë edhe vendosjen e maskave.

  Nisja e avionit u vonua 4 minuta derisa pasagjeri u zbrit poshtë. Straka rezervoi një fluturim tjetër pasi iu bind urdhërave për të vendosur një maske dhe përmes një postimi në rrjetet sociale ai shprehet: “Kjo është e çmendur. Absolutisht e çmendur. Ne nuk kemi më asnjë zgjedhje”. 

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Numri i palestinezëve të vrarë që nga përfundimi i armëpushimit ka arritur në 109, Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Fitorja e së djathtës ekstreme u konfirmua zyrtarisht sot në Holandë, teksa lideri i saj Geert Wilders po lufton për të formuar...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Për herë të parë që kur kreu agresion të armatosur kundër Ukrainës më 24 shkurt 2022, të krijohet përshtypja se Rusia mund...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se tashmë ka nisur investimi në Klinikën e Kardiokirurgjisë dhe vlera e investimit në infrastrukturë...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Zyrtari i LDK-së, Berat Rukiqi, ka reaguar pas deklaratës së ministrit Liburn Aliu i cili në një intervistë për T7 ka thënë...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Fitorja e së djathtës ekstreme u konfirmua zyrtarisht sot në Holandë, teksa lideri i saj Geert Wilders po lufton për të formuar...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka thënë se ka filluar ta injoroj Shqipen. “Kur e kam parë pas dy javë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Shqipja ka shprehur se “do të bëjë festë nëse Blero del nga shtëpia”. Teksa bisedonte në...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Azemi dhe Linda kanë disktuar për lidhjen e tij me Albën. Linda edhe e ka këshilluar Azemin si të veprojë me situatën...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.