[wp-story]

Bota/Rajoni

Nuk paguhej për orët shtesë, vetëvritet truproja i Vladimir Putin

Nuk paguhej për orët shtesë, vetëvritet truproja i Vladimir Putin
20:24 | 30 Nëntor 2020

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kremlin.

Truproja e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin ka vendosur t’i japë fund jetës, teksa është vetëvrarë.

Sipas mediave vendase, Mikhail Zakharov është gjetur pa shenja jete dhe dyshimet e para janë që ai ka vrarë veten. Ende nuk dihet arsyeja e këtij vendimi fatal të Zakharov dhe 2 janë pistat.

Duke ju referuar mediave ruse, gjatë kësaj periudhe Zakharov ishte në proces divorci me gruan e tij, ndërkohë që shpesh kishte shfaqur pakënaqësi edhe me mënyrën e trajtimit në punën e tij si badigard i Putin.

Për shkak edhe të kufizimeve nga Covid-i, ai qëndronte në punë mbi 15 orë, madje nuk merrte as para shtesë.

Për këtë, agjencia e zbatimit të ligjit në Rusi ka nisur hetimet për të zbuluar edhe rrethanat që dërguan Zakharov e vendimit ekstrem.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera