Lajme

Nuk ka marrëveshje për targat mes Kosovës e Serbisë

Nuk ka marrëveshje për targat mes Kosovës e Serbisë
18:46 | 13 Maj 2022

As në takimin e sotëm nuk është arritur marrëveshja për çështjen e targave në Bruksel në mes Kosovës dhe Serbisë, ka konfirmuar emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak.

Lajçak, këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetin e tij social Twitter.

“Rezultate të përziera. Fatkeqësisht, nuk u arrit asnjë marrëveshje për targat, por u bë përparim për çështje tjera, përfshirë energjinë”, ka thënë ai. “Puna do të vazhdojë”./FrontOnline

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera