×
 • Lajme
 • Lajme

  “Nuk është e pamundshme rënia e rasteve të reja me COVID-19, duhet vaksina dhe durimi”

  FrontOnline
  11 Shkurt 2021

  Mjeku kosovar dhe njëherësh ish-këshilltari politik i kryeministrit në detyrë Avdullah Hoti, Visar Berisha ka prezantuar disa statistika të marrjes së vaksinës anti-Covid në Shtetet e Bashkuara të Amerikës si dhe uljen e numrit të rasteve të infektimit me Covid-19.

  Ai këto statistika i ka ndërlidhur edhe me rënien e numrit të rasteve të infektuara në këtë shtet pas marrjes së vaksinës.

  Berisha ka shkruar se duhen vaksina dhe durim.

  “33.783.384 amerikanë e kanë marrë vaksinën antiCovid deri më 09.02.2021. Për disa javë kemi ramje prej 58% të rasteve te reja, krahasuar me janarin. Pra, nuk është e pamundshme, veç se na duhet vaksina dhe durimi”, ka shkruar ai në rrjetin e tij social Facebook.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.