Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Nuk do të rinumërohen votat në Pensilvani, Biden mbetet fitues

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Sekretarja e shtetit në Pensilvani ka thënë se nuk do të urdhërojë rinumërim votash në këtë shtet.

  Sipas Kathy Boockvar, fitorja e Joe Biden është mjaft bindëse dhe nuk ka nevojë për një gjë të tillë, shkruan BBC.

  Disa shtete amerikane kanë rregulla që nënkuptojnë rinumërim automatik të votave nëse fitorja e një kandidati është brenda një kufiri të caktuar – për shembull me më pak se 0.5%.

  Për shembull në Gjeorgji aktualisht është duke u zhvilluar një rinumërim për këtë arsye.

  Sipas të dhënave të BBC-së, Joe Biden është me 60 mijë vota në epërsi nga 99% të votave të numëruara.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Pas “Lasgushit”, “Migjenit” dhe “Naimit”, linjës shqiptare të fluturimeve ajrore “Air Albania” i shtohet edhe aeroplani “Fishta”, për nder të poetit të...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Bordi i Fondit Monetar Ndërkombëtar miratoi të premten një paketë ndihme prej 15.6 miliardë dollarësh të nënshkruar më 21 mars me qeverinë...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar dekretin për miratimin e konceptit të përditësuar të politikës së jashtme të Rusisë. Kremlini bëri të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.