×
 • Sport
 • Sport

  Norvegjia ndahet në “paqe” me Letoninë, Turqia triumfon thellë ndaj Gjibraltarit

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Kanë përfunduar dy nga tri ndeshjet e grupit G, të cilat janë të vlefshme për kampionatin botëror “Katar 2022”.

  Norvegjia është ndalur me barazim pa gola ndaj kombëtares së Letonisë duke bërë kështu një hap mbrapa për një kualifikim të mundshëm në Botërorin “Katar 2022”.

  Kurse në anën tjetër, kombëtarja e Turqisë e ka “demoluar” kombëtaren e Gjibraltarit me rezultat të thellë 6-0.

  Golat për Turqinë i shënuan: Akturkoglu min 11, Dervisoglu (dy gola) 38-të dhe 41, M. Demiral 65-të, Dursun 81-të, Muldur 84-të

  Pas këtyre rezultateve, Turqia tani zë pozitën e dytë në tabelë me 18 pikë të mbledhura, aq sa ka edhe Norvegjia e cila ndodhet e treta, gjersa Holanda ka 19 pikë që do ta zhvillojë sonte ndeshjen ndaj Malit të Zi.

  Norvegjia ndeshjen e fundit në grup do ta ketë ndaj Holandës si mysafire, gjersa Turqia do të ketë punë më të lehtë pasi ndeshjen e fundit do ta luajë si mysafir i Malit të Zi.

  Image

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.