×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Njëri nga të rinjtë që u vra sonte në Tiranë dyshohet për vrasjen e ish-policit në Laç

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Në mediat në Shqipëri tashmë kanë dalë detaje të reja për ngjarjen që tronditi sonte Tiranën, ku u vranë dy persona, Erigers Mihasi dhe Armando Dumani.

  Njëri nga personat që u vra Erigers Mihasi, dyshohet se kishte qenë i përfshirë në vrasjen e ish-policit Xhelal Reçi, ngjarje kjo që ndodhi një javë më parë. Siç raportojnë mediat në Shqipëri, Mihasi po përgjohej nga Prokuroria, por ndaj tij, nuk kishte ende një akuzë zyrtare.

  Mihasi dhe viktima tjetër Armando Dumani njiheshin si persona me precedentë të mëparshëm penal. Mihasi, akuzohej për grabitje dhe po ashtu dyshohej se ishte bashkëpunëtor në sulmin me armë ndaj kompleksit “Eiffel”. Kurse Dumani dyshohet se është përfshirë në një grabitje në një bankë.

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Kërkimi për njeriun që vrau policin kufitar Nikolla Krsmanoviq dhe plagosi rëndë kolegun e tij Vjekoslav Iliq në Loznicë është ende në...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Kai Trump, mbesa adoleshente e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur në Konventën Kombëtare Republikane më 17 korrik,...
  Të tjera
  Lajme18 Korrik 2024
  Franca nuk dëshiron konfrontime të reja në veri e të cilat mund të lindin lidhur me çështjen e hapjes së urës së...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Lifestyle18 Korrik 2024
  Pirja e kafesë është një ritual i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë, ekzistojnë dy arsye pse duhet të bëni kujdes kur...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Kai Trump, mbesa adoleshente e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur në Konventën Kombëtare Republikane më 17 korrik,...
  Lajme18 Korrik 2024
  Aviacioni i SHBA-së nga Komanda Rajonale në Lindje e Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar sot Departamentin e Zjarrfikësve të...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, privatisht ka shprehur shqetësime te demokratët lidhur me kandidaturën e presidentit Joe Biden, dhe Nancy Pelosi privatisht e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.