Lajme

Një viktimë dhe 38 raste të reja me Coronavirus në zonat e banuara me serbë në Kosovë

Një viktimë dhe 38 raste të reja me Coronavirus në zonat e banuara me serbë në Kosovë
11:49 | 13 Korrik 2020

38 persona të tjerë të infektuar me koronavirus u regjistruan në zonat e banuara me serbë dhe një person ka vdekur.

Këtë e ka bërë të ditur epidemiologu serb,  Aleksandar Antonijeviq.

Poashtu bëhet e ditur se i ndjeri është nga Zubin Potok.

Në tre javët e fundit të testimit, pra nga 18 qershori, janë regjistruar 285 persona të infektuar rishtazi me Covid-19 në zonat e banuara me serbë në Kosovë, raporton Radio Kontakt Plus.

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera