×
 • Kronika
 • Kronika

  Një vajzë bie nga kati i dytë i një shkolle në Ferizaj

  FrontOnline
  02 Qershor 2023

  Një vajzë ka rënë nga kati i dytë i një shkolle dje në Ferizaj.

  Sipas Policisë ajo për shkak të lëndimeve të rënda që ka pësuar është dërguar në QKUK.

  Ende nuk dihen rrethanat se si ka rënë nga objekti dhe në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit.

  “Raportohet se viktima femër kosovare në rrethana ende të pa njohura ka rënë nga kati i dytë i shkollës me ç’rast ka pësuar lëndime të rënda trupore. Viktima fillimisht ka pranuar tretman mjekësor në emergjencën e Ferizajt e më pas është dërguar në QKUK Prishtinë për tretman të mëtutjeshëm mjekësor. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që do të mbesin nesër pa rrymë
  Nga Rubrika
  Kronika02 Tetor 2023
  Policia në Viti kanë hasur në një kundërvajtës, që në zonën ku kufizimi i shpejtësisë së lejuar është 40 km/h, ai ka...
  Kronika02 Tetor 2023
  Një burrë ka raportuar në polici se i ishte thyer xhami i veturës. Rasti ka ndodhur të dielen në Prishtinë. Ai ka...
  Kronika02 Tetor 2023
  Është arrestuar një person në Pejë, pasi të njëjtit gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë. Policia ka bërë të ditur...
  Të tjera
  Lajme02 Tetor 2023
  Të dielën dyshohet se është kryer vjedhje në banesën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, lidhur me rastin policia...
  Lajme02 Tetor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Anton Quni theksoi se në fillim numri i armatimit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës numërohej në gishta, por siç...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ish-prokurori, Sylë Hoxha, ka thënë në Pressing të T7, se pasi janë hapur hetimet për Milan Radojçiqin, ka pranuar informacione më vonë...
  Lajme02 Tetor 2023
  Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që...
  Bota/Rajoni02 Tetor 2023
  Forcat ukrainase kanë arritur që me dronët kamikaz, të godasin rëndë veturat dhe pozicionet mbrojtëse të ushtrisë ruse në afërsi të Soledarit....
  Lajme02 Tetor 2023
  Drejtoresha e Klinikës Plastike ,Violeta Zatriqi, ka njoftuar të gjitha gratë të cilat janë operuar nga kanceri i gjirit mund të rikonstruktojnë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.