Bota/Rajoni

Një shpërthim autobusi në Damask vret 13 persona

Një shpërthim autobusi në Damask vret 13 persona
08:49 | 20 Tetor 2021

Një shpërthim i autobusit ushtarak në Damaskun qendror ka vrarë 13 persona dhe tre të tjerë janë plagosur, njoftoi televizioni shtetëror sirian.

Dy pajisje shpërthyese shpërthyen kur autobusi ishte në urën Hafez al-Assad, thuhet. Pajisja e tretë u çaktivizua nga një njësi inxhinierike ushtarake.

Kombet e Bashkuara thonë se të paktën 350,000 njerëz janë vrarë në një luftë civile që filloi 10 vjet më parë pas protestave kundër Presidentit sirian Bashar al-Assad./FrontOnline/

 

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera