Bota/Rajoni

Një palestinez u vra në një përleshje me forcat izraelite pranë Nablusit

Një palestinez u vra në një përleshje me forcat izraelite pranë Nablusit
09:26 | 18 Gusht 2022

Forcat izraelite vranë një palestinez sot, gjatë konfliktit në qytetin e Nablusit në Bregun Perëndimor të pushtuar, thanë mjekët palestinezë, sipas Reuters.

Të paktën 30 palestinezë u plagosën në këtë konflikt, katër prej të cilëve u goditën me municion të vërtetë dhe tre prej të cilëve janë në gjendje kritike, tha Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze.

Javën e kaluar, tre persona të armatosur palestinezë u vranë në një përleshje me forcat izraelite në qytetin verior të Nablusit, incidenti më vdekjeprurës në Bregun Perëndimor që kur Izraeli dhe grupi militant palestinez Xhihadi Islamik përfunduan tre ditë luftime në Gaza, më e rënda në më shumë se një vit./FrontOnline/

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera