×
 • Kronika
 • Kronika

  Një muaj paraburgim për trafikim me njerëz

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Gjykata Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda (DKR), ka aprovuar sot kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës një muaj paraburgim ndaj të pandehurit H.B., për shkak se ka kryer veprën penale trafikim me njerëz.

  Gjyqtari i procedurës paraprake, ka vërtetuar se janë përmbushur kushtet për caktimin e paraburgimit, duke marrë parasysh peshën e veprës penale, ku në rastin konkret i pandehuri që nga muaji shkurt e deri në nëntor në lokacione të ndryshme të Ferizajt dhe Kaçanikut, me qëllim të përfitimit të kundërligjshëm pasuror, ka keqpërdorur të dëmtuarën N.Xh., me aftësi të kufizuar mendore, duke e trafikuar te persona të ndryshëm për qëllime seksuale në këmbim të parave, të cilat më pas i ka përvetësuar.

  Me këtë rast palët njoftohen se ankesa kundër këtij aktvendimi nuk e shtyn ekzekutimin e tij.

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Kronika01 Dhjetor 2023
  Njësia për Kontroll të Autostradave në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 80 km/h ka identifikuar shoferin duke drejtuar mjetin me shpejtësi...
  Kronika01 Dhjetor 2023
  Policia ka arrestuar mbrëmë në Prizren një person të dyshuar për “Blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të narkotikëve”. Të njëjtit...
  Kronika01 Dhjetor 2023
  Një shtetas i Suedisë ka marr dy vetura në “rent car” dhe nuk i ka kthyer në kohën që është dashur t’i...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka shfaqur disa herë që është një djalë punëtor dhe nuk është dembel kur duhet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Blerando ka pyetur Edonën se a mundet të përballet me banorët e Big Brother VIP Kosova. Ndër ta ai i përmendi...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blerando dhe Ganiu mbrëmë kanë debatuar me njëri-tjetrin. Blerando e pyeti se a mendon ai që...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Shqipja ka argumentuar me banorët e tjerë se “thënia ‘në kuadër të lojës’, nuk është asgjë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Lindita i ka treguar Albës për një situatë të ‘sikletshme’ që i kishte ndodhur me Lumbardhin....
  Vip01 Dhjetor 2023
  Adri dhe Edona janë kapur me Azemin, pas kurthit që ai dhe Blerando ia thurën banorëve. Si Adri po ashtu edhe Edona,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.