×
 • Lajme
 • Lajme

  Një muaj paraburgim ndaj avokatit që mori para me premtimin se do t’i korruptonte gjyqtarët

  FrontOnline
  09 Qershor 2023

  Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji avokatit për të cilin dyshohet që mori para me premtimin se do t’i korruptonte gjyqtarët.

  Ai është ndaluar me urdhër të Prokurorit të Shtetit më 08.06.2023, pas veprimeve hetimore të ndërmarra ndaj tij.

  “Gjyqtari i procedurës paraprake pas dëgjimit të palëve në procedurë dhe pas analizimit të shkresave të lëndës gjeti se kërkesa e Prokurorisë Themelore Prishtinë – Departamenti i Krimeve të Rënda, për caktimin e masës së paraburgimit është e bazuar, andaj të pandehurit H.J gjykata i caktoj masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 1 (një) muaji”, thuhet në komunikatën e gjykatës.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Lajme01 Tetor 2023
  Driton Selmanaj, është zgjedhur kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. Kjo u bë e ditur nga shefi i...
  Lajme01 Tetor 2023
  ”Gjaku më i ri i Kombit më të vjetër” Ky është mesazhi që tifozëria e klubit futbollistik Gostivari, kanë ndarë për të...
  Lajme01 Tetor 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka publikuar pamje të terroristëve duke u trajnuar katër ditë para se të kryenin sulmin...
  Të tjera
  Lajme01 Tetor 2023
  Deputetja më e zëshme britanike në raport me Kosovën, Alicia Kearns, ka bërë të ditur se i gjithë Batalioni i Parë i...
  Vip01 Tetor 2023
  E ftuar në “Më Lër të Flas”, Fifi sqaroi deklaratën e saj për pronarët e club-eve. Këngëtarja në një postim gjatë sezonit të verës,...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Qindra mijëra njerëz thuhet se kanë marrë pjesë në një tubim të opozitës në Varshavë të dielën, dy javë përpara zgjedhjeve që...
  Lajme01 Tetor 2023
  Papa Françesku bëri thirrje të dielën për bisedime mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, për ta kthyer paqen në Nagorno-Karabak, duke shtuar se ky...
  Vip01 Tetor 2023
  Aktori i humorit, Albano Bogdo së fundi ka përdorur një shaka banale teksa fliste për këngëtarin Alban Ramosaj dhe motrën e tij,...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Pamjet që të ofron bregdeti i Durrësit ditën e parë të Tetorit, nuk ka asnjë dallim me ato të kulmit të sezonit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.