×
 • Kronika
 • Kronika

  Një muaj arrest shtëpiak për katër të dyshuarit që sulmuan zyrtarët policorë

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti i Përgjithshëm ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj të pandehurve F.K, A.K, T.K dhe L.R për shkak të dyshimit të bazuar se me datë 13.06.2020 në bashkëkryerje kanë sulmuar personat zyrtarë të Policisë lidhur me detyrat zyrtare duke iu shkaktuar lëndime të lehta trupore.

  Me këto veprime të pandehurit F.K, A.K, T.K dhe L.R dyshohet se kanë kryer veprën penale “sulm ndaj personit zyrtar” për çka me qëllim të sigurimit të prezencës së tyre në procedurë të mëtejme iu është caktuar masa e arrestit shtëpiak në kohëzgjatje prej një (1) muaji.

  Kundër këtij vendimi pala e pakënaqur ka të drejtë ankese në Gjykatën e Apelit.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Kronika29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka bastisur sot një shtëpi në fshatin Uglarë të Zubin Potokut, ku ka gjetur dhe sekuestruar pajisje për prodhimin...
  Kronika29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Rahovec. I njëjti dyshohet për dhunë në familje dhe për posedim të armës në...
  Kronika29 Nëntor 2023
  Një shtetas i huaj ka njoftuar policinë se në parkingun e një market i është thyer vetura e tij dhe prej aty...
  Të tjera
  Sport29 Nëntor 2023
  Arsenali ka fituar me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në grupin B....
  Lajme29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës dhe dogana kanë parandaluar një përpjekje për kontrabandim me  mallra. Bëhet fjalë për mallra të kontrabanduara përmes rrugëve ilegale...
  Lajme29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës e ka konfirmuar  vrasjen e rëndë që ka ndodhur sonte në Prishtinë, ku si pasojë e të shtënave me...
  Lajme29 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës për Front Online e ka konfirmuar rastin për vrasjen e rëndë që ka ndodhur sonte në Prishtinë, ku si...
  Lajme29 Nëntor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim ambasadorin e ri të Zvicrës në Kosovë, Jürg Sprecher, të cilit i shprehu mirëseardhje...
  Vip29 Nëntor 2023
  Kaderi ua ka bërë një pyetje interesante dhe të rrallë Lumbardhit dhe Albyt derisa ishin duke qëndruar në kuzhinë. Ajo u tha...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.