Lajme

Një i vdekur nga koronavirusi dhe 70 raste të reja në Kosovë

Një i vdekur nga koronavirusi dhe 70 raste të reja në Kosovë
14:57 | 30 Korrik 2021

Një rast i vdekjes dhe 70 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit një Kosovë.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, përmes një infografike të publikuar në faqen zyrtare.

Sipas kësaj inforgrafike, këto raste janë konfirmuar pas testimit të rreth 3 mijë mostrave.

Ndërkohë, janë shëruar tetë pacientë.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera