×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Një i vdekur dhe 3 të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Ohio të SHBA-ve

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Të paktën një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën të hënën nga të shtënat në një dyqan Walmart në Beavercreek, Ohio, raportoi WHIO, duke cituar gazetarët në vendngjarje pasi dëshmitarët thanë për mediat se një burrë hapi zjarr me një pushkë, transmeton FrontOnline.

  Tre nga të plagosurit po trajtohen në një qendër traume aty pranë, tha një zëdhënës i spitalit. Policia e Beavercreek tha se ata iu përgjigjën të shtënave dhe nuk ka më kërcënim për publikun. Beavercreek është një qytet me rreth 46,000 banorë në lindje të Dejtonit.

  Ndërtesa është siguruar dhe “nuk ka asnjë kërcënim aktiv për momentin”, tha policia në platformën e mediave sociale X, pa dhënë asnjë detaj në lidhje me viktimat e mundshme. Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë një varg makinash policie me dritat e tyre të ndezura jashtë dyqanit.

  “Unë po bëja fjalë për fjalë vetëm pazar për Ditën e Falënderimeve dhe ky djalë kaloi pranë meje me një pushkë sulmi dhe filloi të qëllonte”, tha një grua në një video të postuar në mediat sociale duke shtuar se ajo nuk mund të përcaktojë nëse dikush është plagosur apo vrarë. “Unë vrapova… Ai qëlloi 10 herë… Jam e lumtur që jam gjallë”, tha ajo me lot.

  Një tjetër dëshmitar në rrjetet sociale e përshkroi sulmuesin si një “djalosh të gjatë, të bardhë” që mbante një çantë ushtarake./FrontOnline/

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, në dosjen e dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë më 2 dhjetor 2023, tregon veprimet që pretendohet se...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi nuk është ndjerë mirë gjatë mbrëmjes së sotme. Ai ka pasur dhimbje stomaku, derisa në...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e re e Big Brother VIP Kosova, DJ Miss Rose ka zhvilluar një bisedë me Ilirianën. Mes një bisede disa minutëshe,...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatin e testit PISA për vitin 2022. Ajo është renditur në vendin e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Mbretin dhe Mbretreshën e Lesotos në Dubai në kuadër të Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.