[wp-story]

Sport

Një hap larg Evropës, Llapi kualifikohet në finale të Kupës së Kosovës

Një hap larg Evropës, Llapi kualifikohet në finale të Kupës së Kosovës
16:52 | 21 Prill 2021

Është mbyllur ndeshja e dytë gjysmëfinale mes Llapit dhe Prishtinës.

Në stadiumin “Zahir Pajaziti”, Llapi ishte nikoqir i Prishtinës në pasditën e sotme, shkruan FrontOnline.

Ndeshja e zhvilluar në Podujevë u mbyll baras 2:2.

Enis Gavazaj (‘6) dhe Mërgim Pefqeli (’64) i shënuan golat për kryeqytetasit.

Kurse, për Llapin realizuan Ahmed Januzi (’16) dhe Muhamet Hyseni (’90).

Me këtë barazim, gjegjësisht me rezultat të përgjithshëm 5:4 nga dy ndeshjet, Llapi kualifikohet në finalen e Kupës së Kosovës./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera