Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Një grua në Fushë Kosovë e bën për spital familjaren

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një grua në Fushë Kosovë, pasi që e njejta pas një mosmarrëveshje ka sulmuar një grua tjetër duke e bërë për spital.Rasti po cilësohet si “dhunë në familje”.

  Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se me vendim të prokurorit të dyshuarës i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë dhe është dërguar në mbajtje.

  Fushë Kosovë 23.07.2020-16:10. Është arrestuar e dyshuara femër kosovare e cila pas një mosmarrëveshje  e kishte sulmuar fizikisht viktimën  femër kosovare, si pasoj  kishte  pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor në QKUK-së. Me vendim të prokurorit të dyshuarës i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë dhe është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

  “Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Policia e Kosovës hodhi gaz lotsjellës për të shpërndarë qytetarët, pasi KFOR-i i lëshoi ata të tuboheshin para ndërtesës së komunës në...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se mbrëmë vonë kishte një telefonatë nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë...
  Lajme29 Maj 2023
  Në Zveçan bllokohet rruga drejt ndërtesës së komunës. Gazetarja e Radios Evropa e Lirë, raporton se në Zveçan është vendosur një gardh...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2023
  Fitorja e Rexhep Taip Erdogan në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi ka bërë që të ketë festë në qytetin...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Nga 75,42 për qind të votave të numëruara, presidenti Erdogan kryeson në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me 53,41 për qind...
  Lajme28 Maj 2023
  Bojkotohet mësimi në shkollat në veri të Kosovës. Mediat serbe raportojnë se në të gjitha shkollat në veri nuk do të mbahet...
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon gjatë vizitë së saj sot në Zveçan dëgjohet duke ju thënë policëve "çfarë...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Me fitoren e balotazhit të së dielës, Rexhep Taip Erdogan fiton mandatin e tretë presidencial radhazi duke u bërë një nga njerëzit...
  Lajme28 Maj 2023
  Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, i ka reaguar eurodeputetes, Viola von Cramon, e cila në Zveçan iu ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.