Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Një gjeneral i ushtrisë ruse vritet në Siri

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Një gjeneral rus u vra dhe tre ushtarë rusë u plagosën gjatë granatimit të një karvani rus jo larg Deir al-Zor në Siri, njoftoi sot Ministria e Mbrojtjes së Rusisë.

  Dje, një patrullë e përbashkët turko-ruse në provincën e Idlib u granatua, por askush nuk u plagos.

  Ndërkohë, pas një armëpushimi gjashtë muajsh, sulmet ajrore besohet të kenë ndodhur në disa qytete të mbajtura nga rebelët në veri-perëndim të Sirisë, pas të cilave besohet se qëndron aviacioni luftarak rus.

  Sipas informacioneve, aeroplanët luftarakë bombarduan zonat përreth Harbanush dhe Sheikh Bar Nara nga lartësi të mëdha, por besohet se ato janë ‘Sukhoi’ rus.

  Këtë muaj, Forcat ajrore ruse bombarduan kasollet malore në Latakia, ku fshihen rebelët, por as Moska zyrtare, as ushtria siriane nuk kanë komentuar deri më tani se kush qëndron prapa shkeljes së marrëveshjes së armëpushimit.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky përshëndeti të dielën rizgjedhjen e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili pavarësisht lidhjeve të ngushta me liderin...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Nga 75,42 për qind të votave të numëruara, presidenti Erdogan kryeson në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me 53,41 për qind...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon gjatë vizitë së saj sot në Zveçan dëgjohet duke ju thënë policëve "çfarë...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Me fitoren e balotazhit të së dielës, Rexhep Taip Erdogan fiton mandatin e tretë presidencial radhazi duke u bërë një nga njerëzit...
  Lajme28 Maj 2023
  Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, i ka reaguar eurodeputetes, Viola von Cramon, e cila në Zveçan iu ka...
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Evropain Viola von Cramon, pati një mesazh pas përfundimit të vizitës në veriun e Kosovës. Ajo tha...
  Lajme28 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përsëritur qëndrimin e QUINT-it të datës 26 maj rreth situtatës së krijuar në tri komunat...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë ka biseduar me eurodeputeten, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit e ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.