×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Një avion luftarak amerikan rrëzohet në Detin Verior

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Një avion i Forcave Ajrore të SHBA-ve sot është rrëzuar në Detin Verior të brigjeve të Yorkshire, Angli, raporton Anadolu Agency (AA).

  Avioni F-15C Eagle u ngrit nga baza ajrore e RAF Lakenheath në Suffolk dhe u rrëzua menjëherë pas orës 9.40 të mëngjesit, teksa ishte në një mision stërvitor, sipas një deklarate nga Krahu Luftarak i 48-të i SHBA-ve.

  Një operacion kërkimi dhe shpëtimi është nisur dhe autoriteteve të Mbretërisë së Bashkuar iu kërkua të ndihmojnë në përpjekjet.

  Shkaku i rrëzimit dhe gjendja e pilotit nuk dihet, thuhet në deklaratë.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Një rezervuar magazinimi ka vrarë shtatë njerëz dhe ka plagosur 24 në një fabrikë të prodhuesit indian të kimikateve të specializuara Aether...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Gjatë një fjalimi ditën e sotme, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, nënvizoi rëndësinë e ndihmës së vazhdueshme për Ukrainën....
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Hamasi ka marrë përgjegjësinë për të shtënat në një stacion autobusi në Jerusalem mëngjesin e sotëm, ku 3 persona humbën jetën dhe...
  Të tjera
  Vip30 Nëntor 2023
  Banorja e Big Brothet VIP Kosova, Edona është shprehur se “po i dhemb kur po e godasin në të pasme”. Ajo tha...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës është detyruar të neutralizojë një person me inicialet D.G, i cili dyshohet ka qenë i përfshirë në plaçkitjen në...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Blerim Vela ka konfirmuar se është larguar nga pozita e shefit të stafit të Presidentes. Vela në një postim në X shkruan...
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  Inteligjenca Artificiale mund të aplikohet për të diagnostikuar më herët autizmin. Aktualisht është kryer një punë kërkimore në këtë fushë dhe ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Prokurori Besart Mustafa ka kërkuar dënimin e ish-ministrit të Jashtëm të Kosovës, Skender Hyseni, i cili po akuzohet për mosraportim të pasurisë,...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.