[wp-story]

Bota/Rajoni

Një 18-vjeçar nga Shqipëria vdes nga COVID-19

Një 18-vjeçar nga Shqipëria vdes nga COVID-19
16:31 | 22 Shkurt 2021

I riu që shihni në foto është 18-vjeçari i cili humbi jetën nga covid 19.

Qamil Seiti nga Mamurrasi, ka humbur jetën në Spitalin Covid 2 , pasi ishte infektuar me covid. Siç duket dhe nga fotot i riu punonte në kuzhinë.

18-vjeçari kishte 100% të mushkërisë të prekur nga covid kur ka mbërritur në spitalin “Shefqet Ndroqi” dhe kjo gjë ka bërë që i riu të humbiste jetën.

Seiti ishte shtruar prej të paktën një jave tek Sanatoriumi ndërsa prej ditësh ishte në intubim.

Mësohet se 18-vjeçari nuk kishte sëmundje bashkëshoqëruese. I infektuar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, është edhe babai i 18-vjeçarit, ndërsa nëna e tij është shëruar.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera