×
 • Lajme
 • Lajme

  Nis gjykimi ndaj Pjetër Shalës, dëshmon dëshmitari i shtatë

  FrontOnline
  30 Maj 2023

  Ka nisur gjykimi ndaj Pjetër Shalës.

  Sot pritet të dëshmojë dëshmitari i shtatë, i njohur me kodin një.

  Deri më tani në procesin ndaj Shalës janë dëgjuar katër dëshmitarë, identiteti i të cilëve nuk u bë i ditur.

  Ai u arrestua më 16 mars të vitit 2021 dhe ishte trasnferuar në Hagë nga autoritetet e Belgjikë më 15 prill të po atij viti.

  Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës akuzohet për krime ndaj personave që u mbajtën të ndaluar në fabrikën e metalit, në Kukës, e që pretendohet se ajo përdorej nga UÇK-ja.

  Pretendohet se ato krime u kryen nga Pjetër Shala nga 17 maj deri më 5 qershor 1999.

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Lajme02 Tetor 2023
  Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani ka deklaruar në seancën e Parlamentit shqiptar se sulmi i grupeve terroriste serbe në veri...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ministri federal gjerman i Bujqësisë, Cem Özdemir në prag të vizitës së tij në Kosovë ka deklaruar se Kosova sërish është nën...
  Të tjera
  Lajme02 Tetor 2023
  Të dielën dyshohet se është kryer vjedhje në banesën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, lidhur me rastin policia...
  Lajme02 Tetor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Anton Quni theksoi se në fillim numri i armatimit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës numërohej në gishta, por siç...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ish-prokurori, Sylë Hoxha, ka thënë në Pressing të T7, se pasi janë hapur hetimet për Milan Radojçiqin, ka pranuar informacione më vonë...
  Lajme02 Tetor 2023
  Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që...
  Bota/Rajoni02 Tetor 2023
  Forcat ukrainase kanë arritur që me dronët kamikaz, të godasin rëndë veturat dhe pozicionet mbrojtëse të ushtrisë ruse në afërsi të Soledarit....
  Lajme02 Tetor 2023
  Drejtoresha e Klinikës Plastike ,Violeta Zatriqi, ka njoftuar të gjitha gratë të cilat janë operuar nga kanceri i gjirit mund të rikonstruktojnë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.