Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nguten për të mos i zënë ora policore, krijohen kolona në dalje të Prishtinës

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Që nga muaji mars Kosova po vazhdon të përballet me situatën e krijuar nga virusi COVID-19.

  Si pasojë e kësaj, Qeveria e Kosovës mori masa nga më të ndryshmet, në mënyrë që të parandalohet përhapja edhe më e madhe e këtij virusi.

  Nga mbrëmja e së premtes së kaluar është ndaluar qarkullimi i qytetarëve nga ora 19:00 në komunën e Prishtinës, por edhe në disa komuna të tjera që gjenden në zonën e kuqë apo atë të rrezikut të lartë nga koronavirusi.

  Mbrëmjen e sotme u shkaktua kolonë e gjatë në Veternik, saktësisht në dalje të Prishtinës pak para shënimit të orës 19:00, kur edhe ndalohet qarkullimi, transmeton lajmi.net.

  Në fotografi të publikuara në rrjetet sociale qytetarët kanë pyetur se si do të arrijnë në ora 19:00 të dalin nga qyteti kur kolona ishte tejet e gjatë.

  Padyshim se me masat e reja nuk u pajtuan të gjithë, por që këto masa do të vazhdojnë të jenë funksionale deri në njoftimin tjetër të Qeverisë së Kosovës.

  Ndryshe situata me COVID-19 vazhdon të jetë e rënduar, ku numri i përgjithshëm i të prekurve me këtë virus ka arritur në 29 mijë e 805 raste.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.