Lajme

Ngriten 19 aktakuza ndaj 21 personave në 24 orëshin e fundit

Ngriten 19 aktakuza ndaj 21 personave në 24 orëshin e fundit
11:42 | 29 Korrik 2020

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 19 aktakuza, kundër 21 personave.

Gjithashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, gjatë kësaj kohe janë ndaluar nëntë persona të dyshuar dhe janë paraqitur katër kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, kundër katër personave të dyshuar.

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera