×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ngjitëse me mbishkrimin “Ratko Mlladiç i dënuar për gjenocid” në qendër të Beogradit – FOTO

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Ngjitëse me mbishkrimin Ratko Mlladiç i dënuar për gjenocid janë shfaqur sot në disa vende në qendër të Beogradit dhe në një deklaratë anonime të mbërritur në gazetën Danas, shkruhet: “Qytetarët nuk do të ndalen, muralet përkujtimore duhet të bien”.

  Gjithashtu gazeta Danas mori në mënyrë anonime vende dhe foto ku gjithçka në Beograd përmban murale dhe grafite kushtuar ish-komandantit të Ushtrisë së Republikës Srpska dhe të dënuarit për krime lufte Ratko Mlladiç.

  Ato janë të vendosura në komunat e Beogradit, Beogradi i Ri, Rakovica, Vraçari, Kotez, Karaburma dhe Stari Grad.

  Ju kujtojmë, natën ndërmjet 12 dhe 13 nëntorit, autorë të panjohur vizatuan grafitin “Lulet e Srebrenicës” në disa lokacione në Beograd – në vendbanimet Dorcol, Vraçar dhe Savski Venac.

  Grafiti përbëhet nga një lule në të bardhë dhe jeshile, dhe mbishkrimi KUJTO në të bardhë./FrontOnline/

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Kërkimi për njeriun që vrau policin kufitar Nikolla Krsmanoviq dhe plagosi rëndë kolegun e tij Vjekoslav Iliq në Loznicë është ende në...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Kai Trump, mbesa adoleshente e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur në Konventën Kombëtare Republikane më 17 korrik,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, privatisht ka shprehur shqetësime te demokratët lidhur me kandidaturën e presidentit Joe Biden, dhe Nancy Pelosi privatisht e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i ndjekin udhëzimet zyrtare nga autoritetet e Kosovës pas ngjarjes së fundit në...
  Vip18 Korrik 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, po vjen me një projekt të ri. Artistja ka bashkuar forcat me reperin nga Ferizaj, Arton...
  Lajme18 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, është takuar me ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Gërvalla tha se me Hovenierin...
  Lajme18 Korrik 2024
  Ardita Sinani do të votohet së shpejti për kryetare të Preshevës pas koalicionit me Partinë Demokratike Shqiptare (PDSH), raporton Front Online. Sipas...
  Lajme18 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka marrë pjesë në hapjen e Seminarit të 17-të të Mësimdhënësve të Mërgatës. Zyra e Kryeministrit ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.