[wp-story]

Bota/Rajoni

Ngjela: Lëvizja Vetëvendosje s’ka vend në Shqipëri

Ngjela: Lëvizja Vetëvendosje s’ka vend në Shqipëri
18:09 | 04 Shtator 2019

Avokati shqiptar, Spartak Ngjela, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk ka vend në Shqipëri.

Avokati Spartak Ngjela ka folur për lëvizjet e fundit në Tiranë të kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Sipas Ngjelës, Kurti nuk arrin dot gjë në Shqipëri dhe këtë e shpjegon kështu:

“Albin Kurti nuk arrin dot gjë, sepse nuk ka arsye politike, kjo shihet nga projekti i VV-së. Nuk është arsye politike për Shqipërinë, prandaj dështon. Doktrina e tij nuk ngjit këtu. Shqipëria ka nevojë të eliminojë korrupsionin në rrafsh kombëtar”, tha ai në Top Channel.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera