×
 • Lajme
 • Lajme

  Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

  FrontOnline
  02 Korrik 2020

  Ngjarjet e paralajmëruara për ditën e sotme.

  Bëhet inaugurimi i zyrave të reja të BQK. (Ish-zyrat e Komunës së Prishtinës ndërmjet objektit të BQK-së dhe parkingut nëntokësor te ‘Hotel Grand’, Prishtinë, ora 10.00)

  Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj dhe ambasadorja e BE në Kosovë Nataliya Apostolova marrin pjesë në ceremoninë e pranim-dorëzimit të donacionit për Covid-19, i cili do të dhurohet nga BE. (IKSHPK, Prishtinë, ora 10:00)

  Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi takim me kryetarin e komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri (Zyra e kryetarit, ora 10.00)

  Mbahet mbledhja e Kuvendit të Komunës të Prizrenit. (Salla e mbledhjeve, Shtëpia e Bardhë, 10:00)

  Mbahet ceremonia e përurimit të Urës në fshatin Doberllukë të Vushtrrisë. (Ora 11.00)

  Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton stadiumin e qytetit. (Gjilan, ora 11:00)

  Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi merr pjesë në vënien e gurthemelit të stadiumit ndihmës në lagjen “Arbëria”. (Gjilan, ora 11:30)

  Kuvendi i Republikës së Kosovës dhe Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar, përfaqësuar nga Ambasada britanike, nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi. (Holli i Kuvendit të Kosovës, ora: 12:00)

  SKOPI Studentor organizon aksion simbolik për të treguar realitetin e krijuar nga emërimet e fundit të Qeverisë së Kosovës në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës. (Ora 12:00)

  IKD dhe INPO publikojnë raportin e monitorimit dhe hulumtimit në fushën e prokurimit publik “E drejta për ujë, peng i prokurimit”. (Hotel ‘Sirius’, Prishtinë, ora 14.30)

  Oda Ekonomike e Kosovës do të mbajë konferencë për media me temën “Kërkesat për rimëkëmbjen ekonomike”. (Objekti i Odës Ekonomike të Kosovës, ora 15.00)

  Me rastin e Ditës Botërore të Gazetarëve të Sportit, gazetarët e sportit takohen me ministren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi. (Kabineti i ministres së MKRS-së, ora 15.15).

  Maca e zezë sjell super çmime ne Petrol Company!
  Nga Rubrika
  Lajme28 Nëntor 2023
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë në hapjen solemne dhe...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Dëshmia e dëshmitarit të nëntë të mbrojtjes (me kodin W04280) do të vazhdoje edhe gjatë ditës së nesërme në çështjen gjyqësorë ndaj...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Christopher Hill, në “Forumin Ekonomik të Beogradit” ka folur për procesin e negociatave në mes të Kosovës...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...
  Sport28 Nëntor 2023
  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka uruar pavarësinë e Shqipërisë të gjithë shqiptarëve në mbarë botën. “Urime Dita e Pavarësisë së Shqipërisë të gjithë...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Historiani Jusuf Buxhovi në një rrëfim për Front Online ka folur për kohën e para shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, ndarjen e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.